ALLIN > בלוגים > חוק ומשפט > תאונת מדרכה – כך תפעלו במקרה של נפילה ברחוב

תאונת מדרכה – כך תפעלו במקרה של נפילה ברחוב

תאונת מדרכה – כך תפעלו במקרה של נפילה ברחוב

ר', תושבת השרון, בשנות ה-30 לחייה, הייתה בהריון מתקדם בזמן שהלכה ברחוב בעיר מגוריה. לצערה, נפלה ר' במדרגות במורד הרחוב עקב מפגע חמור שהיה בהן והיא הובהלה לבית החולים כשהיא סובלת מחבלה חמורה בידה השמאלית. הצוות הרפואי החליט כי נדרש לגבס את ידה ובנוסף לכך לבצע הליך ניתוחי. בשל היותה של ר' בהריון מתקדם, הוסבר לה כי ניתן יהיה לנתח רק לאחר הלידה.

כשהיא סובלת מכאבים עזים, ילדה ר' את בתה וכעבור ימים ספורים היא נותחה והושם קיבוע בידה. ר' חשבה לחזור ולנסות לשקם את חייה, אך לאחר שיחה עם חברה היא פנתה אלינו לקבל ייעוץ משפטי. הוסבר לה כי עליה להיות במעקב רפואי של רופא אורתופד בקופת החולים ולבצע בדיקות נוספות, לשמור את החומר הרפואי, לשמור את כל הקבלות עבור ההוצאות שנגרמו לה בגין התאונה, לצלם את מקום המפגע ולפנות לעירייה ולדווח אודות המפגע וקרות אירוע התאונה.

כעבור שנה – תביעה משפטית

שנה לאחר התאונה, פנתה ר' באמצעותנו אל מומחה רפואי בתחום האורתופדיה כדי שיחווה את דעתו הרפואית בדבר שיעור הנכות שנותרה לר' כתוצאה מאירוע התאונה. לאחר בדיקתה, קבע המומחה הרפואי כי לר' נותרה נכות צמיתה אורתופדית ופלסטית בגין התאונה בשיעור של 15%.

באמצעות משרדנו, הגישה ר' תביעת נזיקין כנגד הרשות המקומית בגין הנזקים (פגיעותיה והנכות הצמיתה) ועגמת הנפש הרבה שנגרמו לה כתוצאה מתאונת הנפילה.

בכתב התביעה נטען כי ר' זכאית לפיצוי בגין נזקי הגוף שנגרמו לה בגין אובדן ההכנסה שנגרם לה, בגין הצורך בעזרת הזולת לה נזקקה עבור עצמה ועבור הטיפול ברך הנולד, בגין ההוצאות הרפואיות והנסיעות שנזקקה לצורך הגעה לטיפולים רפואיים ובגין הכאב והסבל הרב שנגרם לה בעקבות התאונה ותוצאותיה.

הרשות המקומית הגישה כתב הגנה ובמסגרתו היא דחתה את כל טענותיה של ר' תוך שהיא טוענת, כי בבדיקה שערכה כלל לא מדובר במפגע ולכן אין לר' על מי להלין, אלא רק על עצמה וכי אשמתה הבלעדית והמכרעת היא זו שגרמה לתאונה.

ר' נבדקה על ידי מומחה רפואי מטעם הרשות המקומית אשר קבע כי לדעתו לא נותרה לר' נכות צמיתה בעקבות התאונה ותוצאותיה. בעקבות משא ומתן בין הצדדים לעניין שיעור נכותה של ר' סוכם כי נכותה הצמיתה האורתופדית של א' הינה בשיעור של 5%, ועוד שכל צד רשאי לטעון בפני בית המשפט לעניין שיעור הנכות הפלסטית.

 השופט: העירייה אשמה, התובעת זכאית לפיצוי נוסף על היותה בהריון מתקדם

בשנת 2017 התקיים דיון בעניינה של ר' בבית משפט השלום ת"א. השופט  דחה את טענות הנתבעת (הרשות המקומית) אודות אשמתה של ר' לקרות אירוע התאונה וציין כי מדובר במפגע חמור אשר אין עוררין כי היה על העירייה להזהיר מפניו, לתקנו או לגדרו כדי למנוע אירוע מהסוג שבו נפגעה ר'.

בנוסף, ציין השופט כי מדובר באישה שהייתה בהריון מתקדם במועד אירוע התאונה ולפיכך, מדובר בנסיבות יוצאות דופן אשר גרמו לר' לבני משפחתה חשש רב ועוגמת נפש בעקבות האירוע כאשר ר' אף העידה על הסיבוכים והקשיים בתהליך הלידה בעקבות פגיעתה.

בעקבות כך ולאחר בחינת מכלול הנסיבות הגיעו הצדדים לפשרה כי ר' תפוצה בסכום של 100,000 שקל בעקבות הנזקים שנגרמו לה כתוצאה מאירוע התאונה.

נופלים וקמים – מה עושים?

נפלת במדרגות בשטח ציבורי? נפלת בשל בור ביוב פתוח? המדרכה שבורה ונפלת?  כמה כללים במידה ונפגעת בתאונה:

א. צלם את המקום, רשום את שמות העדים במידה וישנם.

ב. פנה לטיפול רפואי תוך ציון שמדובר בתאונה במקום.

ג. פנה למוקד הפניות 106 של הרשות העירונית ודווח על המפגע.

ד. שמור את הקבלות עבור ההוצאות הרפואיות והנסיעות שבוצעו בעקבות התאונה.

ה. במידה וברשותך פוליסות ביטוח פרטיות, התייעץ עם סוכן הביטוח או עו"ד על מימושן.

ו. פנה לעו"ד לקבלת ייעוץ מקצועי ובחינת הסיכוי לקבלת פיצוי בגין התאונה.

מאת: עו"ד מיכאל ברנד | צילום: רן כליף | תמונת המחשה: freepik

עו"ד מיכאל ברנד עוסק בתביעות תאונות דרכים ונזיקין במשרד פייל ושות' עורכי דין המתמחה בתביעות ביטוח ורשלנות רפואית. לאתר האינטרנט:  https://insurance-law.co.il/

 

 

 

 

 

 

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

Comments are closed.

תפריט