ALLIN > lifestyle > החיים בסטייל > שאלה של עיצוב: כיצד לעצב את המטבח?

שאלה של עיצוב: כיצד לעצב את המטבח?

שאלה של עיצוב: כיצד לעצב את המטבח?

כאשר שואלים אותי מהו לדעתי מרכז הבית, אני עונה בלי להסס: המטבח! המטבח הוא מקום מנחם ונעים שבו אנו אוכלים, עובדים, יושבים עם הילדים או עם בן/בת הזוג, עם חברים או לבד עם עצמנו. הריחות, הטעמים והצבעים מתערבבים והשהות במטבח הופכת לתענוג אחד גדול.

כיצד תוכלו לתכנן את המטבח ?

א. אפיון צרכים: בין שהחלטתם להיעזר במעצב פנים ובין שלא, בשלב הראשון נדרש לאפיין את הצרכים האישיים שלכם. ישנם אנשים שמבלים לא מעט שעות באזור המטבח וישנם כאלה שיכולים לשים סרט אדום כמו במוזיאון כי המטבח הוא רק לתצוגה.

כך לדוגמא, אדם שאוהב לבשל יצטרך משטח עבודה גדול, לעומת מי שפחות עובד במטבח ואולי ירצה ארונות גבוהים על חשבון משטח. אדם שמבשל יבחר בכיור גדול ואולי גם תנור כפול לבישול אפקטיבי, ואילו אדם שפחות מבלה את זמנו במטבח , סביר שיסתפק גם בתנור אחד שיכול להיות משולב עם מיקרו ולחסוך במכשירי חשמל.

ב. תכנון השטח: לאחר שאפיינתם עם מעצב הפנים או בעצמכם את הצרכים הרצויים לכם, יש לעבור לתכנון נכון של השטח. בשלב זה יש להבין את החלל שעומד לרשותכם –  האם זהו חלל פתוח לסלון, האם המטבח תחום בקירות, האם יש חלונות אולי דלת לחדר שרות. בדרך זו תוכלו להבין  אילו קירות עומדים לרשותכם ורק אז  להתאים את המטבח לחלל. לדוגמא, מטבח בצורת ח', מטבח עם אי או מטבח עם קיר של ארונות גבוהים. לא כל חלל יכול לקבל כל צורה של מטבח. היום למשל אני נתקלת יותר ויותר בלקוחות שלא רוצים לוותר על ה"אי" אז אי זה מקסים וטוב, אבל…

ג. "אי" לא בכל מחיר: מניסיוני האישי אציין שה"אי" המפורסם הפך להיות חלק בלתי נפרד בדרישות הלקוח. כשאפשר לתכנן אי במטבח בהחלט לא הייתי מוותרת עליו, פעמים רבות הוא הופך להיות מרכז הבית, פותחים איתו את הבוקר בשתיית הקפה וקריאת העיתון וסוגרים איתו את היום כשיושבים לאכול ארוחה משפחתית קלילה. יחד עם זאת, לא תמיד יש מקום להכניס אי למטבח וחשוב לשמור על פרופורציות נכונות בחלל המטבח ולהתאים את מבנה המטבח לצורה הקיימת בשטח. אי דורש מרחק של בין 90-110 ס"מ בינו לבין שאר הארונות שמסביבו ואם שמרתם על המרחק הזה וקיבלתם אי של 150 ס"מ, אולי כדאי לוותר על האי ולעשות דלפק צמוד לקיר ולהרוויח עוד 110 ס"מ.

ד. משולש עבודה: משולש שנוצר בין המקרר הכיור והכיריים מאפשר לנו עבודה נוחה במטבח. למשל, הוצאת הירקות מהמקרר שטיפתם בכיור והעברתם לסיר מבלי שצריך לצעוד לצד השני של המטבח. אולם, ה"שילוש הקדוש" אינו קדוש! נכון שחשוב לשמור על קרבה בין שלושת הפונקציות, אך כל מטבח מתוכנן לגופו ולפעמים המשולש קצת משתנה בצורתו. נסו למצוא את האיזון המושלם בין הפונקציות החשובות במטבח לבין הצורה הנוכחית של המטבח.

ה. בחירת חומרים למטבח: בחירת החומרים צריכה ליצור הרמוניה ולהוות המשכיות לקונספט העיצובי של הבית. ישנם חומרים שעמידים יותר, וישנם  שעמידים פחות, אבל אין טוב יותר או טוב פחות. כך לדוגמא, בבית שוקק חיים ומלא בילדים יש לשקול בחירות חומרים פרקטיים יותר ולכן מטבח בגימור פורמייקה יכול להיות פתרון מוצלח, לעומת צבע בתנור.

בית בסגנון כפרי –  בחירה בדלתות עם מסגרת חרוצה ואז מומלץ לבחור דלת בגימור צבע בתנור /אפשר להחליט על סוג החריצה בדלת ולבחור איזה גוון שרוצים.

פתרון נוסף הוא לבחור דלת פולימר שמגיעה כבר עם מספר דוגמאות של חריצות שונות ובמספר גוונים מוגבלים אבל בהחלט יכול לשרת את המטרה במקרים מסוימים. ידית חיצונית תשלים את המראה הכפרי לעומת ידית אינטגרלית מובנת שתיתן מראה נקי ומודרני יותר.

בכל מקרה בו החלטתם לשפץ את המטבח, התייעצו עם בני המשפחה או חברים שמבקרים קבוע בביתכם ובמטבח ושאלו לדעתם. הם בוודאי יוכלו לעזור לכם לאפיין או להמליץ מה כדאי. בנוסף, חשוב מאוד להיוועץ גם באיש מקצוע, זה יכול להיות נגר, איש מטבחים או מעצב פנים שיוכל לתת לכם עצות מקצועיות והכוונה לקראת המטבח החדש.

מאת: מעצבת הפנים דניאלה פרישמן – בעלת המשרד "דניאלה פרישמן אדריכלות ועיצוב פנים" | תמונת המחשה: freepik

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

Comments are closed.

תפריט