ALLIN > מאבק השלטים: מאיה כץ נגד ראש העיר משה פדלון

מאבק השלטים: מאיה כץ נגד ראש העיר משה פדלון

מאבק השלטים: מאיה כץ נגד ראש העיר משה פדלון

ויכוח סוער התנהל בין ראש עיריית הרצליה משה פדלון לסגניתו וממלאת מקומו מאיה כץ בישיבת מועצת העיר שהתקיימה שלשום (ג', 21.8.18). מה שהוביל לחילופי האשמות בין הצדדים הוא התייחסותו של ראש העיר לעניין עתירה שהגישה כץ נגד מטה פדלון, בטענה כי הציבו שלטי בחירות שלא כחוק בחזית בניין המשרדים ברחוב בן גוריון.

"אתמול הוגשה לוועדת הבחירות עתירה על ידי ממלאת מקום ראש העירייה מאיה כץ", אמר פדלון בישיבה, "עתירה שלא באה מידיים נקיות ובטח שלא מתום לב. העתירה מגלה חציית קווים אדומים, התבטאויות שאין להן מקום נגד רמתם המקצועית של עובדי העירייה. חשוב לי להגיד שאני והארגון הכולל נותנים רוח גבית לעובדי העירייה ולעבודתם המסורה. עובדים יקרים, אני מצר על כך ששמכם ועשייתכם נוצלו למען צרכים פוליטיים. אני מאמין בכם, ביושרה שלכם, המשיכו בעשייה. מחברי המועצה אני מבקש בכל לשון של בקשה, להשאיר את עובדי העירייה מחוץ למערכת הפוליטית".

בתום דברים אלו ביקשה כץ להגיב על הדברים, ולמרות התנגדותו של פדלון היא אמרה: "אתה תולה שלטים בניגוד לחוק, אתה זה שמנחה את עובדי העירייה לפעול בניגוד לחוק. ומה שאמר פה כבוד השופט בסופו של דבר, אתה רוצה שאני אקריא את הדברים?"

לכך ענה פדלון: "אני דיברתי על פגיעה בשמם הטוב של עובדי העירייה. לא לפגוע בעובדי העירייה, הם אנשים יקרים".

כץ התפרצה לדבריו ואמרה: "אתה ניצלת את מעמדך כראש הרשות, אתה תלית שלט בבית עסק וזאת בניגוד לחוק".

סגנית ראש העיר איה פרישקולניק התערבה בוויכוח ואמרה לכץ "גם את תלית (שלטים)". כץ המשיכה בדבריה וטענה כלפי פדלון: "אתה בחרת לשים שלטים מעבר לכל גבולות הסטטוס קוו שבדרך כלל יש בבחירות. מתחת למטה הבחירות שלי".

לאחר שפדלון צין כי התייחסותו הייתה רק לעניין הפגיעה בעובדי העירייה, המשיכה כץ להטיח בפדלון "הטענה היא כלפי ראש הרשות שמשתמש בעובדי עירייה, כולם יודעים שאתה מהלך אימים על עובדי העירייה. אני מבקשת שאתה תתנצל. אתה בלחץ בגלל הבחירות האלה".

כץ החלה להקריא חלקים מהחלטת השופט ובסוף פנתה לפדלון ואמרה לו: "שופט קבע שאתה תולה שלטים בניגוד לחוק. עם כל הכבוד לך משה, אתה תדייק, צר לי שבחרת להביך את עצמך בישיבה".

נציין כי בהחלטת יו"ר ועדת הבחירות המרכזית פרופ' עודד מודריק בעתירה, אשר הגיעה לידי מערכת "אול-אין הרצליה", נכתב: "הצבת המודעה או המודעות בחזית בניין המשרדים ברחוב בן גוריון 14-16 נעשתה שלא כדין; שכן הנכס אינו 'דירת מגורים' ואינו משמש כמשרד או מועדון של הסיעה המשיבה. משום כך היטיבו המשיבים עשות בכך שהסירו את המודעות מיד לאחר קבלת העתירה".

השופט מודריק סיכם וחתם את החלטתו במילים: "אתספק בקביעה שהעתירה נמצאה מוצדקת בכל הנוגע למודעות שהוצבו בבניין המטה אך אין כל צורך בצו המורה על הסרה. בתקווה שלקחי ההחלטה יילמדו וכל צד יבחן את התנהלותו כדי להבטיח את תקינותה, אני נמנע מפסיקת הוצאות".

ממטה "קהילה, צעירים וסביבה נטו" בראשות מאיה כץ נמסר: "חוק הוא חוק. צר לנו על כך שמשה פדלון בחר לנצל את ישיבת המועצה האחרונה לטובת קמפיין הבחירות שלו ובעיקר לתקוף ישירות שופט במדינת ישראל, אשר קבע באופן חד משמעי כי שלטי בחירות שלו נתלו בניגוד לחוק. השופט דחה את כל טענות מטה פדלון לחוסר ידיעה או שליטה בפעילי המטה. במקום לקחת אחריות, בחר מר פדלון להשתלח באלו אשר מנעו עבירה על החוק. אנו בחרנו לעתור רק לבית המשפט ולא לקחת את הנושא למישור הציבורי ולפרסמו – וזאת בשל הרצון לשמור על מערכת בחירות נקייה מהשמצות. כנראה שמר פדלון העדיף את האופציה השנייה – מסיבות שמורות עמו".

ממטה הבחירות של משה פדלון, ראש העיר הרצליה נמסר בתגובה:
"בזמן שראש העיר וצוותו עסוקים בפתיחה המוצלחת של שנת הלימודים, יש מועמדים שעסוקים בפגיעה במרקם החיים בהרצליה.
בחודשים האחרונים ישנה רשימה שעושה הכל כדי לפלג ולסכסך בין חלקי העיר מתוך תאוות פרסום והון פוליטי.רשימה שמתהדרת בשמירה על ערכי הסביבה עתרה בבקשה להוריד את שלטי התמיכה בנו שנתלו על גבי גדרות פרטיים – דבר המקובל בכל מערכת בחירות ונעשה מיוזמתם של תושבים.
כדי להפסיק את הסאגה נעתרנו לבקשת השופט "נאה דורש, נאה מקיים", להוריד את כל השילוט על גדרות הבתים הפרטיים לצד הדרך.
לגבי הנסיון הנואש של אותה סיעה לפגוע בנו השופט ראה את הצביעות וקבע: "העותרות לא יישמו את משמעות הצו הקודם לגביהן. גם הן לא טמנו ידן בצלחת וחרף סדר היום הסביבתי שלהן הציבו שילוט מפר…" אנחנו קוראים לתושבים המעוניינים להביע את אהבתם להרצליה ותמיכתם בדרך הישרה שלנו לנטוע עץ נוסף בגינתם."

כתבה וצילמה: נאוה טלהון 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

Comments are closed.

תפריט