ALLIN > חופש גדול ובטוח? הסכנות אורבות בכל פינה

חופש גדול ובטוח? הסכנות אורבות בכל פינה

חופש גדול ובטוח? הסכנות אורבות בכל פינה

החופש הגדול זה הזמן ליהנות, אבל כשיש כל כך הרבה זמן הסכנות אורבות מעבר לפינה לילדינו. רונית ארגמן בעצות להורים כיצד להבטיח חופש בטוח.

שגרה זה דבר נפלא, הילדים בבית הספר, ואנחנו, ההורים שעובדים, יודעים שהילד בטוח במסגרת שלו, ואז הלימודים מסתיימים, הילדים יוצאים לחופשה והשגרה נשברת. לאחר שהקייטנות נגמרות, הילדים שלנו נמצאים בבית, לבד, הם והרשת. כשהילד משועמם הסכנות ברשת גדלות, הילדים נחשפים לתכנים לא ראויים ולא רק באתרי פורנו, אלא גם ברשתות החברתיות כמו פייסבוק, אינסטגרם ויוטיוב.

הילדים מפיצים תמונות אשר חושפות עצמם יתר על מידה, לדוגמה הבנות אשר מצטלמות בבגד ים או בלבוש מינימלי ומעלות את התמונות לרשת. בנוסף, ישנם משחקי מחשב אלימים במיוחד, כולל אלימות מינית. משחקים אלה, משוחקים בגוף ראשון. משמעות הדבר שבעת המשחק הילד חווה את המתרחש על המסך בצורה אקטיבית, כאילו הדברים באמת קורים לו. הוא מזדהה עם הדמויות הקיימות או אלו שהוא בונה, וקיימת חווית ריגוש גופני בזמן המשחק והטבעה במוח כחלק מחוויות החיים שלהם. במיוחד כאשר מדובר בילדים ומתבגרים הנמצאים בעיצומו של תהליך התפתחות וביסוס עמדות ביחס לעצמם, לחיים ולמיניות.

סכנה נוספת היא השוטטות. הילדים שלנו נמצאים הרבה זמן מחוץ לבית, בין אם זה אצל חברים או ברחוב. הם עלולים לפגוש זרים, נערים מתבגרים ואף אחים של החברים שלהם, אנשים שהם מכירים וסומכים עליהם, ודווקא אלה עלולים לפגוע בהם.

מה ההמלצות להורים ?

א. חובה על ההורים לבחון את המשחקים (תכנים, השלכות) טרם רכישה עבור הילד, תוך בירור עם הילד מדוע הוא מעוניין במשחק זה, מה מעניין אותו ומה החלופות הקיימות.

ב. הגבלת המשחקים לזמן קצוב.

ג. העלאת נושא המיניות ומשחקי מיניות בשיחות עם הילדים.

ד. חובה לשתף הורים נוספים בקבוצת הגיל של ילדכם.

ה. להתקשר לילדים לעתים תכופות, לבדוק איפה הם נמצאים ומה הם עושים.

ו. לבדוק האם אנחנו מכירים את הילדים האחרים שאצלם הם הלכו לשחק או לבלות ולבדוק מי בני משפחותיהם.

ז. להציע להם לשחק ולהזמין חברים אליכם הביתה, כך שיהיה אפשר לשלוט במקום המפגש.

 

מכון ארגמן מסייע לכל מי שנזקק לייעוץ, טיפול, הדרכה והכשרה בתחום החברתי, המיני, הרגשי וההתנהגותי. במכון תמצאו את הלב הפתוח, האוזן הקשבת, הלב המבין ומעל הכל כאן תמצאו את הדרך חזרה למעגלי חיים תקינים. מנהלת ומייסדת המכון, רונית ארגמן (MSW) – מנחה ומדריכה לחינוך מיני-חברתי, מטפלת מינית מוסמכת ובעלת תואר שני בעבודה סוציאלית, מומחית למיניות ונכות, טיפול בטראומה, התנהגות מינית בעייתי והתמכרות לפורנו, מין ואהבה. במכון תמצאו טיפולים פרטניים, זוגיים, משפחתיים, הדרכות הורים – לצד טיפולים קבוצתיים, קבוצות לימוד והכשרות מקצועיות. שירותי המכון ניתנים באופן מותאם לכל הגילים, החל מגיל גן ועד זקנה. תכנית ההתערבות מותאמת באופן ייחודי ואישי לכל פרט, משפחה ומסגרת והיא נעשית בגישה מערכתית תוך ליווי, תמיכה והדרכה של בני משפחה נוספים והמסגרות המלוות.

מאת: רונית ארגמן | תמונת המחשה: freepik

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

Comments are closed.

תפריט