ALLIN > קהילה > חדשות הקהילה > הרצליה מתגייסת להציל את רוני שחלתה בלוקמיה חריפה

הרצליה מתגייסת להציל את רוני שחלתה בלוקמיה חריפה

הרצליה מתגייסת להציל את רוני שחלתה בלוקמיה חריפה

ביום ראשון הקרוב (19.8.18) ייערך מבצע ארצי של עמותת "עזר מציון" למציאת תורם מח עצם לרוני כהן, בת 27 ממושב רינתיה. העמותה תפרוס 19 תחנות בדיקה ברחבי הארץ – וגם בהרצליה תוקם תחנת בדיקה בקניון "שבעת הכוכבים" שתפעל בין השעות 22:00-8:00.

רוני, שאמורה להתחתן בספטמבר הקרוב עם בן זוגה, בר ערמון, גילתה כי היא חולה בלוקמיה חריפה (סרטן הדם) לפני כחודש. מאז היא מאושפזת בבית החולים שיבא ומוחזקת בבידוד כשהיא זקוקה בדחיפות להשתלת מח עצם שתציל את חייה. מרגע היוודע הדבר, בר בעלה לעתיד פתח במבצע לאיתור תרומת מח עצם שתאפשר להציל את חיי אהובתו, יחד עם בני משפחתה וחבריה.

מאחר שהמוצא של רוני הוא חצי תימני וחצי מרוקאי, וכיוון שאין ייצוג מספיק של אוכלוסייה כזו במאגרים, לא נמצא תורם מתאים במאגר הארצי ואף לא במאגר העולמי.

"בחודש יוני האחרון התחלתי לסבול מכאבים בצוואר. הכאבים לא עברו במשך תקופה, במהלכה פניתי למוקד רפואה דחופה ולחדר המיון ובשני המקרים חשבנו שמדובר בכאבי שרירים. קיבלתי זריקת וולטרן ונשלחתי הביתה. אבל הכאבים לא חלפו, ונוספה להם גם עייפות כבדה. כשתיארתי לרופא המשפחה מה שעבר עליי, הפנה אותי לבדיקות דחופות במיון, ומאז השתנו חיי", תיארה רוני איך התהפכו חייה בבת אחת.

לצורך המאמצים למצוא תורם מתאים, הוקמו אתר אינטרנט ודף פייסבוק הקורא לכל מי שעונה על הקריטריונים להגיע ולהיבדק להתאמה לתרומת מח עצם, תרומה שתוכל להציל את חייה.

"לפני כחודשיים השמיים נפלו עלי ועל משפחתי כשהתבשרנו שרוני הבת הקטנה שלנו חולה בלוקמיה", מספרת אמה רות כהן, "ככה, כשהיא בשיא ההכנות לחתונה ובמדידת שמלת הכלה, רוני שלי אושפזה בבית חולים ומיידית חוברה לכימותרפיה. אחרי חודש וחצי של לילות ללא שינה, טיפולים רבים וחוזק נפשי מצדנו – היא שבה הביתה לחופשת רענון קצרה. כשהחופשה תסתיים, רוני תיכנס לטיפול הכימו הבא שלאחריו תצטרך לעבור השתלת מח עצם. לצערנו הרב, לא נמצא במאגר הארצי והעולמי תורם מתאים ולכן אנחנו תולים תקוותנו שביום ראשון הקרוב ה-19.8 ימצא בע"ה האחד או האחת שיצילו את חייה של ביתי היקרה. אנא מכולם, אלו המכירים שילוב של תימני ומרוקאי דרבנו אותם לתת דגימת רוק באחת מהתחנות שיתפרסו בארץ. ואם אתם מתאימים לפרופיל המתאים – אל תהססו ובואו לדגימה פשוטה שעשויה להציל את חייה. כולם כל כך מחבקים ורוצים לעזור ועל כך אני מודה ומחבקת את כולם והעיקר מתפללת – שיימצא התורם ורוני שלי ואנחנו נחזור להיות אנונימיים. ונזכה לראותה בלבן".

בימים האחרונים ניתן לראות התגייסות רחבה של תושבים, שחקנים, זמרים, תקשורת ועוד למאמץ הכללי למציאת תורם מח עצם להצלת רוני.

גם עיריית הרצליה התגייסה למאמץ ופרסמה קריאה בדף הפייסבוק ובאתר העירייה לכל תושבי העיר להגיע ולהיבדק בתחנה שתוקם בעיר, כאמור, בקניון "שבעת הכוכבים" שתפעל בין השעות 22:00-8:00.

כדי להימצא מתאימים לתרומת מח עצם עליכם להיות ממוצא משולב של תימני ומרוקאי או תימני וצפון אפריקאי, בגילאי 18-50. פרטים נוספים תוכלו למצוא בדף הפייסבוק או באתר האינטרנט "מצילים את רוני". חשוב לציין כי אחוז ההתאמה של כל שאר העדות נמוך מאוד ובשל דחיפות בזמן, רק אנשים מהמוצאים המשולבים כפי שצוין למעלה יוכלו לבוא ולתרום במבצע הקרוב ביום ראשון.

מאת: נאוה טלהון | בתמונה: רוני כהן ואמה רות | צילום פרטי

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

Comments are closed.

תפריט