ALLIN > חדשות > חדשות משפט ופלילים > הלם בהרצליה: מאמן הכדוריד בנו ריינהורן חשוד בפדופיליה

הלם בהרצליה: מאמן הכדוריד בנו ריינהורן חשוד בפדופיליה

הלם בהרצליה: מאמן הכדוריד בנו ריינהורן חשוד בפדופיליה

המשטרה הודיעה היום אחר הצהריים (רביעי) כי במסגרת מאמציה להגנה על חפים מפשע בכלל וקטינים בפרט מפני פגיעות ברשת, בשיטות מגוונות, נעצר בשבוע שעבר תושב הרצליה בן 35, בחשד לביצוע שורה ארוכה של עבירות מין בעשרות קטינות ברשת, לרבות אינוס, הטרדה מינית, מעשה סדום, מעשה מגונה, עבירות מחשב ועבירות נוספות.

המדובר בבנו ריינהורן, נשוי ואב לשניים, המשמש מזה שנים כמאמן כדור יד של קבוצות ילדים ונוער, והעובד עיריית הרצליה.

על פי המשטרה מדובר באחת מפרשיות הפדופיליה החמורות והקשות ביותר, הן מבחינת חומרת העבירות והן מבחינת היקף הפעילות, שנחשפו בהקשר של עבירות מין כנגד קטינות באמצעות רשת האינטרנט.

על פי החשד, נהג ריינהורן ליצור קשר עם קטינות באמצעות הרשתות החברתיות תוך התחזות לאחר. לאחר שביסס את הקשר עם הקורבנות, תוך ניצול בוטה של תמימותן ורצונן לדגמן ולהתפרסם, נהג החשוד לשדל אותן לשלוח לו תכנים בעלי אופי מיני, עד כדי ביצוע מעשים מגונים ומעשי אינוס.

לפי המשטרה ריינהורן פעל מספר שנים באופן עקבי ושיטתי, פיתח שיטות פעולה על מנת להונות את הקטינות במטרה לגרום להן לשתף עמו פעולה וכך ביצע את העבירות המיוחסות לו, תוך ניצול תמימותן. כל זאת, תוך שהוא משדל את הקורבנות לשמור את הדברים בסוד ולא לשתף את הוריהם. במספר פעמים בהם ניסו הורים או בני משפחה ליצור קשר עם ריינהורן ולהתעמת אתו, ניתק ריינהורן את הקשר וחסם כל אפשרות ליצור עמו קשר.

מהמשטרה נמסר כי מדובר בחקירה סמויה ומורכבת, המתנהלת במשטרת ישראל מזה מס' חודשים, במהלכה הופעלו אמצעים טכנולוגיים ואחרים בארץ ובעולם וכך הצליח צוות החקירה לפצח את זהותו ואף לאתר וליצור קשר עם למעלה מ-140 קטינות, איתן יצר קשר.

החקירה מנוהלת ביחידה 105 בלהב 433, בליווי מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, ובתיאום עם גורמי הרווחה.

מדובר כאמור בחקירה סמויה שארכה חודשים ארוכים במאמצים להגיע אל ריינהורן, תוך איסוף ראיות מפלילות בנוגע לעבירות המיוחסות לו. היום, בדיון בבית המשפט המחוזי בלוד, הוסר צו איסור הפרסום, והותרו לפרסום פרטי הפרשה ופרטיו של ריינהורן. אתמול בית משפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרו עד ליום ב' (20.8)

מהמשטרה נמסר עוד כי בשלב זה, לצד חקירת החשוד ובחינת חומר הראיות, ממשיכים במיקוד מאמץ חקירתי, בין היתר גם באיתור וגביית עדויות מקטינות נוספות שייתכן שריינהורן יצר עימן קשר או פגע בהם, בהתאם לחשדות המיוחסים.

"מדובר בחשוד שפעל לאורך תקופה ארוכה ברשתות החברתיות, ותחת זהויות שונות, ויצר קשר עם קטינות תוך שהוא מציע להן לקחת חלק בדוגמנות ופרסום", הסבירו במשטרה.

ועוד נמסר מהמשטרה: "לאור דפוס פעולתו הסדרתי של החשוד, ככל שעולה חשד בקרב הורים/ מחנכים/ בני משפחה וכו' כי ייתכן וקטינה/ קטין נוספים נפלו קורבן להונאה רשתית מסוג זה נא לפנות בהקדם למוקד 105 (מוקד לפניות לדיווחים על אלימות רשתית של משטרת ישראל) לגבי כל חשד או חשש באשר הוא".

מדוברות עיריית הרצליה נמסר: "אגף החינוך בתיאום עם משרד החינוך גייס את הצוותים המקצועיים – יועצות, פסיכולוגים, צוות מורים וסגל מנהלים למתן מענה מיידי שיעלה כתוצאה מהפרסום. בתי הספר נערכו מבעוד מועד למתן תמיכה ומענה רגשי להורים, תלמידים ותלמידות. צוותי החינוך והשרות הפסיכולוגי עומדים לרשותכם לכל שאלה או מצוקה שתתעורר. אנו מזמינים אתכם, ההורים, להיות ערים לכל גילוי של מצוקה אצל ילדיכם ואף ליזום שיח בנושא בהתאם. אנא שתפו והיעזרו בצוותים המקצועיים העומדים לרשותכם בכל עת: נפתח לרשותכם מוקד תמיכה 24 שעות, אליו ניתן להגיע דרך המוקד העירוני 09-9591520. השירות הפסיכולוגי פתוח לרשותכם מחר משעה 08:00 טל' 09-9550625 , 09-9551705".

ראש העיר משה פדלון מסר: "שוחחתי עם מפקד המחוז ומפקד המרחב, ואני מודה למשטרת ישראל על פעולה נחרצת להגנה על ילדינו ברשת האינטרנט. הטורפים האורבים ברשת לילדים שלנו מסוכנים, ולכן נדרשת גם הסברה וגם אכיפה.
הנחיתי את גופי המקצוע בהרצליה לפתוח מוקד תמיכה 24 שעות אליו ניתן להגיע דרך המוקד העירוני 09-9591520. אני קורא לכל מי שמרגיש שנפגע, או שזיהה בסביבתו פגיעה בילד או במבוגר לדווח מיידית למשטרה או לגורמי הטיפול.
העיר הרצליה לא תסבול פגיעה בילדים. אנו נמשיך לפעול לשמירה על הקהילה שלנו כמקום בטוח ומוגן עבורם לגדול ולהתפתח. הנחיתי את כל מנהלי בתי הספר לפתוח את שנת הלימודים עם רענון נהלי גלישה בטוחה".

מאת: מערכת אול אין | בתמונה: המאמן בנו ריינהורן | צילום: הדר ואן קלוא

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

Comments are closed.

תפריט